Nyní můžete v přízemí našeho OC navštívit novou výstavu „Obyčejné předměty, neobyčejná bolest“, která představuje příběhy sedmi obětí sexuálního násilí.

Protože sexuální násilí je tématem, o kterém se na veřejnosti často nemluví, jsme přesvědčeni, že je důležité o něm šířit osvětu. Chceme přispět k tomu, aby oběti sexuálního násilí přestaly být stigmatizovány a aby dokázaly najít porozumění u svých rodin, přátel i institucí. Proto jsme pro vás ve spolupráci s neziskovou organizací proFem připravili jedinečnou výstavu, kterou najdete do 16. října v prostorách našeho OC. Organizace proFem již 30 let usiluje o zlepšení situace v Česku a pomáhá obětem nejen sexuálního násilí, za což jim patří obrovský dík.

Přestože v posledních dvou dekádách došlo k mnoha pozitivním změnám, k sexuálnímu obtěžování a násilí v naší společnosti dochází i nadále. Podle průzkumu MindBridge Consulting pro proFem se s nimi během svého života setká 54 % žen a se znásilněním pak 9,2 % žen. Sexuální násilí se však netýká pouze žen a bohužel může potkat skutečně každého. Tak se na výstavu určitě dorazte podívat a přečíst si příběhy několika obětí.

Datum

18 Zář 2023 20:00 - 16 Říj 2023 19:45

Nejnovější akce